PODCAST: Jak utrzymać motywację do biegania?

„Ciesz się bieganiem”: Odcinek 13

Nawet gdy już biegamy i sprawia nam to radość to mimo wszystko od czasu do czasu potrzebujemy motywacji, by wyjść na trening.

Szczególnie jesienią i zimą gdy za oknem szaro, buro lub zimno, mroźnie i wietrznie jakoś szybciej się zniechęcamy i łatwiej zaniedbać aktywność fizyczną. Nie chce się ubierać, nie chce się wychodzić z ciepłego domu, łatwiej o wymówkę…

I jasne, że czasem trzeba odpuścić, że nie chodzi o to, by jak cyborg przeć do przodu, ale szczególnie w momencie, gdy takie odpuszczanie zaczyna być regułą warto jednak coś z nim zrobić. A że łatwiej zapobiegać niż leczyć dobrze mieć własne patenty na to jak motywować się do wyjścia na trening w momencie kryzysu.

Jak zawsze dzielę się swoimi doświadczeniami i opowiadam o tym, co na mnie najlepiej działa. I jako zwolenniczka pozytywnych nawyków i radosnego podejścia do biegania staram się Was przekonać, że wszystko siedzi tak naprawdę w naszej głowie.

 

Z tego odcinka dowiesz się:

  • jak radzić sobie ze spadkiem motywacji i jaką obrać strategię, by mimo wszystko wybrać się na trening i się nim cieszyć?
  • jakie triki mentalne sama stosuję, gdy mi się nie chce?
  • jak eliminacja „zmęczenia decyzyjnego” może Ci pomóc?
  • jak urozmaicić swój trening?
  • jak otaczający Cię ludzie mają wpływ na to co wybierasz?

 


KLIKNIJ BY POSŁUCHAĆ

SŁUCHAJ NA SPOTIFY


Mam nadzieję, że moje rady z tego odcinka pozwolą Ci utrzymać regularność w bieganiu i cieszyć się jego zdrowotnymi skutkami dla ciała i ducha. I nawet jeśli nie wszystkie prezentowane przez mnie sposoby do Ciebie przemawiają to czujesz inspirację do tego, by znaleźć swoje własne, które do Ciebie pasują i pomogą Ci w utrzymaniu motywacji do biegania, czego Ci serdecznie życzę!

A Ty jak podtrzymujesz swoją motywację do regularnych treningów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak wytrwać w postanowieniach i żyć zdrowo i szczęśliwie?

Włoska pizza z Twojego piekarnika. To możliwe!