10 rzeczy, które szczęśliwi ludzie robią inaczej i dlatego są szczęśliwi

czyli weź szczęście w swoje ręce

Skąd bierze się szczęście? Czy pojawia się przez przypadek, czy w wyniku zbiegów okoliczności, a może przychodzi wraz z pieniędzmi? 

Szczęście jest związane z Twoim sposobem myślenia i postrzegania rzeczywistości. Jeśli chcesz zatem poprawić swoją zdolność do odnalezienia szczęścia w swoim życiu, zobacz:

 

10 rzeczy, które szczęśliwi ludzie robią inaczej

1. Szczęśliwi ludzie znajdują równowagę w swoim życiu

Wspólną cechą ludzi, którzy są szczęśliwi, jest to, że są zadowoleni z tego, co mają, i nie marnują czasu na martwienie się i skupianie na tym, czego nie mają. Nieszczęśliwi ludzie robią coś odwrotnego: spędzają zbyt wiele czasu, myśląc o tym, czego nie mają, a tak bardzo chcieliby mieć.

Szczęśliwi ludzie prowadzą zrównoważone życie. Oznacza to, że potrafią tak zorganizować swój czas by mieć go na wszystko, co jest dla nich ważne, niezależnie od tego, czy chodzi o rodzinę, przyjaciół, karierę, zdrowie, religię, czy cokolwiek innego.

 

2. Szczęśliwi ludzie przestrzegają złotej reguły

Znasz na pewno to powiedzenie „Czyń innym tak, jak sama, czy sam byś chciał, żeby inni czynili względem Ciebie”, czy jeszcze inaczej „Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe”. Cóż, szczęśliwi ludzie naprawdę ucieleśniają tę zasadę w swoim życiu. Traktują innych z szacunkiem. Są wrażliwi na myśli i uczucia innych ludzi. Potrafią współczuć. I w zamian otrzymują to samo. 

 

3. Szczęśliwi ludzie nie roztrząsają małych rzeczy

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą ludzie szczęśliwi robią inaczej w porównaniu do ludzi nieszczęśliwych, jest to, że potrafią odpuścić. I pomimo tego, że każdemu mogą się przytrafić w życiu różne sytuacje to ludzie szczęśliwi nie tylko zdają sobie z tego sprawę, ale są też w stanie się z tym pogodzić i iść naprzód.

Tymczasem nieszczęśliwi ludzie mają tendencję do rozpamiętywania wszelkich niedogodności i problemów, co tylko może utrwalać w nich poczucie smutku, winy, urazy, chciwości czy gniewu. I kumulują w sobie te negatywne uczucia. 

 

4. Szczęśliwi ludzie biorą odpowiedzialność za swoje działania

Szczęśliwi ludzie nie są doskonali i dobrze o tym wiedzą. Kiedy coś schrzanią, przyznają się do tego. Rozpoznają swoje wady i pracują nad ich ulepszeniem. Zaś nieszczęśliwi ludzie mają skłonność do obwiniania innych i zawsze znajdują wymówki, dlaczego sprawy nie idą po ich myśli.

Mówi się też, że tylko ten się nie myli, kto nic nie robi. A ludzi szczęśliwi to ludzie czynu, którzy są chętni i zmotywowani do pracy i szukania nowych rozwiązań. I biorą za to odpowiedzialność. Można powiedzieć, że przyświeca im motto:

„Są dwa rodzaje ludzi na świecie: ci, którzy robią i ci, którzy się usprawiedliwiają, dlaczego nie robią”.

 

5. Szczęśliwi ludzie otaczają się innymi szczęśliwymi ludźmi

Jedną z charakterystycznych cech szczęśliwych ludzi jest to, że spędzają czas z innymi szczęśliwymi ludźmi. Podobne przyciąga podobne. Dlatego też ludzie nieszczęśliwi kierują się często ku innym, którzy podzielają ich negatywne uczucia.

Jeśli więc zmagasz się z atakiem smutku, depresji, zmartwień lub gniewu, staraj się spędzać więcej czasu ze swoimi najszczęśliwszymi przyjaciółmi lub członkami rodziny. Są szanse, że ich pozytywne nastawienie zadziała na Ciebie i przekonasz się o tym na własnej skórze.

6. Szczęśliwi ludzie są szczerzy wobec siebie i innych

Ludzie, którzy są szczęśliwi, często wykazują się cnotą uczciwości i wiarygodności. Wolą dać  raczej szczerą opinię, nawet jeśli prawda boli, i oczekują tego samego w zamian. Szczęśliwi ludzie szanują ludzi, którzy są z nimi szczerzy, nie bawią się w gierki i podchody, gdy chodzi o naprawdę ważne rzeczy.

 

7. Szczęśliwi ludzie okazują szczęście

To może wydawać się oczywiste, ale jest kluczowym czynnikiem odróżniającym szczęśliwych i nieszczęśliwych ludzi. Pomyśl o swoich najszczęśliwszych przyjaciołach. Jak ich widzisz na samo wspomnienie? Są duże szanse, że gdy przywołujesz w głowie ich wizerunek to są na nim uśmiechnięci, śmiejący się, życzliwi i wyglądający na autentycznie szczęśliwych. Z drugiej strony ci, którzy nie są szczęśliwi, w Twoich wspomnieniach wygadają inaczej: przygnębieni, zezłoszczeni, nie wzbudzający zaufania.

 

8. Szczęśliwi ludzie mają pasję

Inną cechą, wspólną dla szczęśliwych ludzi jest zdolność do odnajdywania swoich pasji w życiu i realizowania ich. Szczęśliwi ludzie znaleźli to, czego szukają i spędzają czas robiąc to, co kochają. I to też sprawia, że czują się spełnieni i na swoim miejscu w życiu.

 

9. Szczęśliwi ludzie postrzegają wyzwania jako okazję

Ludzie, którzy są szczęśliwi, akceptują wyzwania i wykorzystują je jako okazję do nauki i rozwoju. Starają się zamieniać negatywy na pozytywy i wykorzystują nawet pozornie złe sytuacje. Nie rozpamiętują rzeczy, które są poza ich kontrolą. Szukają raczej rozwiązań i kreatywnych sposobów pokonywania przeszkód. Skupiają się na tym co mogą zrobić i to robią. Dlatego też często odnoszą sukces.

 

10. Szczęśliwi ludzie żyją w teraźniejszości

Podczas gdy nieszczęśliwi ludzie zwykle zastanawiają się nad przeszłością, rozpamiętują podjęte już decyzje i sytuacje lub martwią się o przyszłość, szczęśliwi ludzie żyją w tej chwili. Żyją tu i teraz. Są wdzięczni za to „teraz” i skupiają swoje wysiłki na życiu w teraźniejszości. Dzięki temu świadomie tworzą własną rzeczywistość i żyją prawdziwym życiem.

 

Jeśli chcesz zatem wnieść więcej szczęścia do swojego życia, pomyśl o tych 10 powyższych zasadach i o tym, jak możesz je wykorzystać, aby zmienić swoje życie na lepsze. Szczęście nie jest zarezerwowane dla wybrańców. To od Ciebie, Twoich działań i sposobu myślenia zależy, czy Twoje życie będzie satysfakcjonujące i dające Ci radość. Pamiętaj, że szczęście nie przychodzi z zewnątrz i nikt nie jest Ci go w stanie dać o ile sama, czy sam sobie go sobie nie zafundujesz.

Jak przejąć kontrolę i wziąć szczęście w swoje ręce?

I Ty też powiedz szczęściu TAK!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODCAST: Bieganie w górach, czyli inny wymiar biegania

7 wiosennych postanowień, które mogą odświeżyć Twoje życie