4 pytania, które pozwolą Ci odnaleźć Twoją pasję

czyli co Cię naprawdę kręci?

Czy nie czujesz się czasami jakby zobligowana, by posiadać jakieś fajne hobby? Na pytanie „czym się interesujesz” czy „co lubisz robić w wolnym czasie” chciałabyś powiedzieć coś fajnego, coś nietuzinkowego, coś autentycznie ekscytującego. Może nawet zazdrościsz ludziom, którzy posiadają jakąś wielką pasję, żyją nią, podążają za nią, ona ukierunkowuje ich życie. Ludzie z pasją wydają się ciekawsi. Wydają się szczęśliwsi. I bardzo prawdopodobne, że tacy są.

A Ty? Jaką Ty masz pasję? Czy masz w ogóle czas na jakieś hobby? A może do tej pory nie znalazłaś niczego co by tak prawdziwie i autentycznie Cię wciągnęło. O czym tak szczerze i prawdziwie mogłabyś powiedzieć – to mnie fascynuje, pasjonuje, uwielbiam to robić.

Jest trochę zamieszania z tą pasją…

Bo czy odnalezienie swojej pasji oznacza pasjonowanie się czymś lub odkrycie tylko jednej rzeczy, którą bez wątpienia chciałabyś robić? Możesz przecież pasjonować się wieloma rzeczami, a sama koncepcja posiadania jednej wielkiej pasji poza samą presją by to osiągnąć, wydaje się strasznie ograniczająca.

I cóż z tego, że patrząc na zdjęcia znajomych na Facebooku, czy Instagramie wydaje się jakby wszyscy mieli niesamowite hobby i spędzali czas w nietuzinkowy sposób? Wyglądają jakby mieli świetną pracę, niesamowity dom, jedli pyszne rzeczy i generalnie robili to wszystko z pasją. Ale tak nie jest. To nieprawda.

Przeprojektujmy wizję jednej wielkiej pasji

Życie nie jest jednowymiarowe. Są oczywiście ludzie, którzy w swoim życiu skupiają się na jednej rzeczy i to im przynosi spełnienie. Większość ludzi jednak jest szczęśliwa wypełniając swoje życie różnymi rzeczami. Życie wielu pasji. Nie istnieje tylko jedna droga naprzód.

Pasja powinna Cię otwierać na świat. Twoja pasje (czy też różne pasje) może doprowadzić Cię do następnej. Może zamiast deklarować, że znalazłaś swoją pasję ogłoś, że jesteś w pasjonującej drodze. Od liceum uwielbiałam wędrować po górach. To moja pasja do dzisiaj. Ale właśnie wtedy zakochałam się w Beskidzie Niskim i zaczęłam zgłębiać jego historię. Napisałam na ten temat nawet pracę magisterską. Później odkryłam, że po górach można nie tylko wędrować, ale także biegać. I tak się zaczęła moja przygoda z bieganiem po górach, która trwa do dziś.

Zmieniasz się i wzrastasz i tak samo twoja pasja. W młodości coś mogło Cię pasjonować. Ale ewoluujesz, uczysz się, doświadczasz, eksperymentujesz, poznajesz. To wszystko ma wpływ na to dokąd zaszłaś i jaka jesteś dzisiaj. Możesz zmienić to kim jesteś i możesz zmienić to co Cię pasjonuje.

Jeśli wciąż szukasz swojej pasji i jesteś gotowa, by ją znaleźć i przyjąć oto kilka podpowiedzi co możesz zrobić, by ją namierzyć. Odpowiedź jest tuż przed Tobą, nawet jeśli jej jeszcze nie widzisz.

Znajdź odpowiedź na te 4 pytania, by odnaleźć swoją pasję

1. Zadaj ludziom, którzy Cię dobrze znają następujące pytanie: „Co jest według Ciebie moją mocna stroną? Co możesz mi powiedzieć na mój temat, czego ja sama nie wiem?”

Zdziwisz się tym, co przyjaciele i znajomi dostrzegają w Tobie, jak postrzegają Ciebie i to co Cię rozpala.

 

2. Co robisz w wolnym czasie?

Co najczęściej i najchętniej robisz w wolnym czasie? Jak spędzasz wakacje? Czy wieczorem wolisz oglądać film, czy czytać książkę? Wolisz pójść do restauracji z przyjaciółmi, czy w domu coś samodzielnie upichcić? Lubisz ćwiczyć? A może pisać?

 

3. Co Googlujesz?

Czego najczęściej szukasz w wyszukiwarce internetowej? Jakie strony Cię interesują? O podróżach? Modzie? Gotowaniu? Zdrowym życiu? Szydełkowaniu?

 

4. Co byś zrobiła gdybyś wygrała na loterii?

Wyobraź sobie, że wygrałaś właśnie kilka milionów w wielkiej kumulacji Lotto. Co byś zrobiła? Na co byś chciała wydać przynajmniej część tych pieniędzy? Gdzie byś pojechała? Z kim?

 

Zasługujesz na wspaniałe, wielowątkowe życie. Nie czekaj na idealny moment lub jakiś znak z nieba wskazujący Twoją wielką pasję. Sama ją znajdź i podążaj za nią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 korzyści ze spania nago dla Twojego zdrowia

5, a właściwie 6 sposobów na koncentrację, czyli jak się skupić gdy Ci się nie chce