Czy „bratnie dusze” w związku naprawdę istnieją? Jak je rozpoznać? Jak odkryć, czy to „ten jedyny”, „ta jedyna”?

7 wspólnych cech „bratnich dusz”

Wiele osób marzy o spotkaniu ze swoją „bratnią duszą”, o tym, by być w związku z kimś, kto Cię całkowicie rozumie nawet bez słów. Ale nie jest to proste. Dlatego tak wielu ludzi nie wierzy w ideę „bratnich dusz”, uznając to za wymysł, fantazję, czy fikcję.

Prawda jest taka, że ​​”bratnie dusze” istnieją, nawet jeśli chcielibyśmy taki związek między ludźmi nazwać inaczej. Nie jestem zwolennikiem definiowania wszystkiego, dlatego nie powiem Ci czym konkretnie są „bratnie dusze”, ale może znasz jakąś parę, na którą jak patrzysz, czy przebywasz z nią to masz wrażenie, że są dla siebie stworzeni, że pasują do siebie jak ulał, że nawet przebywając z innymi jest między nimi jakiś inny mikro świat. Może też o tym marzysz, a może już to masz.

Grunt to zdać sobie sprawę, że “bratnia dusza”, „ten jedyny”, „ta jedyna” to nie jest jakiś niedościgniony ideał, to nie jest ktoś kto będzie robić wszystko tak jak chcesz, kto się będzie na wszystko godzić. “Bratnia dusza” to człowiek, który Cię uzupełnia, dobrze traktuje, z którym czujesz, że chcesz spędzić resztę swojego życia i jednocześnie Ty robisz to samo dla niej lub dla niego.

Czy wystarczy być zatem po prostu w dobrych relacjach z kimś? Skąd masz wiedzieć, że ta osoba naprawdę jest „tą jedyną”? Skąd masz wiedzieć, że to nie jest tylko zauroczenie? A może już jesteś ze swoją „bratnią duszą” i po prostu nie zdajesz sobie z tego sprawy?

Istnieją pewne oznaki sugerujące, że łączy Cię z Twoim partnerem, czy partnerką  coś więcej niż tylko romantyczne zauroczenie, czy wspólna codzienność. Oto kilka wspólnych cech „bratnich dusz” wskazujących, że Wasz związek jest głębszy, niż typowe partnerstwo.

7 wspólnych cech “bratnich dusz”:

1. Szanują swoją odrębność i inność, ale w rzeczach naprawdę ważnych są do siebie podobni

„Bratnia dusza” to nie druga połówka jednej całości. Jesteście dwoma wyjątkowymi i indywidualnymi ludźmi. I całkowicie to akceptujecie i szanujecie. Nie próbujecie się zmieniać nawzajem, aby bardziej do siebie pasować. Tolerowanie różnic i akceptowanie ich jest kluczowe dla prawdziwego partnerstwa i pozwala uniknąć wielu nieporozumień.

Jednocześnie „bratnia dusza” będzie miała podobne wartości i w rzeczach naprawdę ważnych będziecie zgodni. W tym co ważne będziecie spełniać swoje wzajemne wymagania, bez konieczności zmieniania swojego światopoglądu, czy życiowej postawy. To taki niewymuszony, prawdziwy znak zgodności, który dobrze wróży na przyszłość.

 

2. Potrafią się efektywnie komunikować

Generalnie w każdym związku komunikacja jest podstawą, ale „bratnie dusze” mają jeszcze dodatkową umiejętność pozytywnej komunikacji. Wszelkie obawy i wątpliwości skutecznie i jasno komunikują, nie używając niezdrowej, emocjonalnie pokręconej taktyki. W sposób prosty i bezpośredni mówią co im leży na sercu, traktując partnera jak osobę po tej samej stronie barykady, a nie oponenta.  

Oznacza to również, że obie strony w związku chętnie słuchają się nawzajem, nawet jeśli partner mówi o rzeczach, które niekoniecznie rozumieją lub z którymi nie do końca się zgadzają. Są na siebie otwarci, chcą naprawdę wiedzieć, co mają sobie do powiedzenia.

Podsumowując:

  • „Bratnie dusze” nie mają problemów z nawiązywaniem nawet trudnych rozmów i dobrze się dogadują.
  • Mówią o wszystkim, słuchają nawzajem swoich opowieści, także tych dotyczących życia codziennego i nie boją się poruszać żadnych tematów.
  • Rozumieją także wartość cichego spędzania czasu razem i dobrze się czują ze sobą także w momentach ciszy.

3. Potrafią z gestów i mimiki wyczytać swoje wzajemne uczucia

„Bratnie dusze” mają często ze sobą niemal intuicyjną więź. To ten moment, gdy czasem czujesz, że Twój partner, czy Twoja partnerka zna Cię lepiej niż Ty sam.

Na przykład wie, że określony wyraz twarzy oznacza, że ​​chcesz opuścić imprezę. Albo może wiedzieć, że masz zły dzień na podstawie filmu, który oglądasz, jedzenia, które jesz, czy tonu głosu, którym odpowiadasz. Może być w stanie przewidzieć twoje reakcje i zna Twoje także nieuświadomione nawyki, o których być może Ty nawet nie masz pojęcia.

Co więcej Twoja „bratnia dusza” potrafi wychwycić Twoje emocje. Intuicyjnie wie, kiedy masz gorszy dzień, potrzebujesz pocieszenia lub spokoju. I w razie potrzeby wkracza, by Ci pomóc. A Ty wiesz, że w odwrotnej sytuacji zrobiłabyś, czy zrobiłbyś to samo.

Po prostu czujesz, że druga strona naprawdę Cię rozumie i to jest wspaniałe uczucie w związku!

 

4. Rozmawiają o swojej przyszłości

„Bratnie dusze” nie mają problemu z omówieniem swoich planów na przyszłość, w których zawsze jest jakieś miejsce dla partnera, czy partnerki. Będą rozmawiać także o trudnych tematach dotyczących przyszłości. Nie boją się omawiać tematów związanych z celami zawodowymi, możliwością przeprowadzki, czy budowania rodziny. Dyskutują o lękach i kompromisach, rozmawiają o planach awaryjnych i potrafią odpowiednio i starannie zaplanować wspólną przyszłość.

Będąc w związku z „bratnią duszą” jesteś po tej samej stronie, jeśli chodzi o kierunek, w jakim zmierza Wasze życie. I co najważniejsze, wiesz, że niezależnie od tego, dokąd Cię ono zabierze – będziecie razem. To rodzaj pozytywnego myślenia, które utrzymuje parę razem!

5. Czują się ze sobą komfortowo, nie muszą niczego udawać

Często się mówi, że codzienność zabija romantyczność, że codzienność pokazuje prawdziwe oblicze drugiej osoby. Widzisz ją rano w szlafroku lub dresie, widzisz jej ubrania rzucone czasem niechlujne na podłogę, widzisz ją korzystającą ze wspólnej łazienki…

Ale jeśli przebywasz z drugą osobą w takich sytuacjach i nadal uważasz, że jest atrakcyjna i kochasz ją bardziej niż kiedykolwiek to znak, że spotkałaś, czy spotkałeś swoją „bratnią duszę”.

Oczywiście niektórzy ludzie potrzebują więcej czasu, aby czuć się całkiem komfortowo w towarzystwie drugiej osoby, więc nie czuj się zmuszona, czy zmuszony do szybkiej adaptacji. Ale to poczucie komfortu w przebywaniu razem także w tych codziennych sytuacjach jest wielkim znakiem intymności – i jest to jedna z tych cech, którą mają wspólnie „bratnie dusze”.

Oznacza to również, że będąc ze sobą możecie być prawdziwi, uczciwi, otwarci i niczego nie musicie ukrywać. Tak się dzieje, gdy dwoje ludzi naprawdę staje się jedną rodziną.

 

6. Wspólnie rozwiązują problemy

Różne przeszkody zawsze pojawią się na drodze, bez względu na to, czy jesteś singlem, czy w związku. Ale wiedza, jak radzić sobie z tymi przeszkodami, robi różnicę.

Kiedy w związku pojawi się jakiś konflikt to będąc z „bratnią duszą” pokonujecie te trudności w konstruktywny sposób. Skutecznie komunikujecie swoje uczucia, powstrzymujecie się od osobistych ataków i ćwiczycie pozytywne myślenie. Zdajecie sobie sprawę, że nie jest to sytuacja partner przeciwko partnerowi, ale jest to sytuacja typu relacja versus problem.

To samo dotyczy problemów takich jak utrata pracy, problemy finansowe, czy słaba relacja z jakimś członkiem rodziny partnera. „Bratnie dusze” łączą wtedy siły i razem rzucają wyzwanie tym zmaganiom i często stają się od nich silniejsze.

Także w przypadku jakichś problemów osobistych „bratnia dusza” jest po to, by Cię wspierać, a Ty jesteś po to, by wspierać ją. Ci, którzy nie są „bratnimi duszami” mogą się od siebie odwrócić, obwiniać się, zamknąć się na siebie. Ale będąc w związku z „bratnią duszą” wiesz, że w trudnych chwilach nie ma nikogo innego, kogo wolałabyś, czy wolałbyś mieć po swojej stronie, niż właśnie Twoja druga połowa.

7. Przyjaźnią się i szanują

Przede wszystkim „bratnie dusze” nie tylko się kochają, ale także lubią. Są po prostu przyjaciółmi, a przyjaźń jest niesamowicie silnym fundamentem dla związku. 

Siła przyjaźni pomaga przetrwać gorsze czasy i prosperować w dobrych czasach. Dzięki niej akceptujecie się nawzajem, szanujecie, kochacie i motywujecie do tego, by być lepszymi ludźmi. Macie wspólne poczucie humoru, dogadujecie się i lubicie spędzać razem wolny czas i rozmawiać.

To nie oznacza jednak, że wyłączasz się dla reszty świata i żyjesz tylko ze swoją „bratnią duszą”. Masz własne przyjaźnie i masz własne życie poza związkiem i Twój partner, czy partnerka także. Tylko dlatego, że lubicie spędzać czas ze sobą, nie oznacza to, że nie macie oddzielnych zainteresowań i kręgów społecznych. Po prostu się nie ograniczacie. Jesteście otwarci na siebie i na innych. Jesteście swoimi wyjątkowymi ludźmi i to w sobie kochacie.

*******************

Myślę, że te 7 cech to recepta na udany związek, niezależnie od tego czy wierzysz w „bratnie dusze”, czy nie. Ludzie, który do siebie pasują, którzy się szanują i kochają bezwarunkowo też muszą pracować nad swoim związkiem. I o ile osobiście idea „bratnich dusz” jest mi bliska, o tyle nie wierzę, że wystarczy być „bratnimi duszami”, by być szczęśliwym. Nie wiem, czy jest możliwy idealny związek, ale wiem, że jest możliwe idealne dopasowanie ludzi, którzy chcą razem być i razem iść przez życie.

Pamiętaj jednak, że wszystko zawsze najpierw zaczyna się w Tobie. Ty jesteś najpierw „tą jedyną”, „tym jedynym”, którego musisz pokochać i zaakceptować. Dopiero wtedy masz szansę prawdziwie pokochać drugiego człowieka i spotkać swoją „bratnią duszę”, swojego ukochanego, czy ukochaną, człowieka, z którym droga przez życie będzie piękną przygodą. I jak w każdej historii, która się dobrze kończy, będziecie musieli pokonać po drodze różne trudności. Ale razem dacie radę. I o to chodzi!

A Ty wierzysz w „bratnie dusze”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zestaw lunchowy na wynos, czyli 3 pyszne posiłki na długie godziny w pracy

Co robić w weekend, żeby był faktycznie fajny tak, jak to sobie wyobrażasz?