Chcesz by uczucie w Twoim związku ciągle płonęło? Są na to proste słowa!

12 rzeczy, które warto mówić ukochanej osobie

Pamiętasz ten moment gdy się zakochałaś, gdy się zakochałeś? Ta błogość, niewidoczne, tęczowe okulary na oczach, motyle w brzuchu, drżenie serca… A jak jest dziś? Po kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu latach związku? Czy nadal czujesz falę gorąca i radości na widok partnera, czy partnerki? Czy ciągle wyczekujesz tych chwil gdy będziecie sami? Co widzisz w oczach ukochanej osoby, gdy na Ciebie patrzy?

Codzienność, obowiązki, praca, dom, dzieci – to wszystko potrafi skutecznie oddalić nas od tych chwil błogości i zachwytu drugą osobą. Ale przecież jesteście razem, kochacie się i razem stawiacie czoła temu, co niesie życie. Jeśli się kogoś kocha to wspieranie tej osoby przychodzi bez wysiłku, jest to naturalna konsekwencja uczuć, coś zupełnie normalnego, o czym się nie myśli. Gdy się jest razem już długo trzeba jednak uważać na to, by to uczucie nie spowszedniało, trzeba włożyć trochę wysiłku, by ciągle czuć silną więź z ukochaną osobą. To nie musi być nic wielkiego, wystarczy czasem miłe słowo, komplement, gest, uśmiech i przede wszystkim wiara w tego “Twojego” człowieka.

Skupmy się dziś na słowach. Słowa mają wielką moc. Dzięki nim możesz wyrazić swoją miłość, troskę, możesz pomóc drugiej osobie czuć się bezpieczną, spokojną i szczęśliwą. Dzięki temu Wasz związek jest lepszy. Dzięki temu jesteście w stanie ciągle być w sobie zakochani lub zakochiwać się w sobie ciągle na nowo.

Poniżej lista kilku rzeczy, które warto mówić swojemu partnerowi, czy partnerce, które mogą sprawić, że Wasze uczucie będzie ciągle płonąć. Jak to powiedział ktoś nieznany (a może to ja wymyśliłam?):

“Szczęśliwy związek polega na zakochiwaniu się ciągle na nowo w sobie nawzajem”.

12 rzeczy, które warto mówić ukochanej osobie

1. „Jesteś taki dobry w… / Jesteś taka dobra w…”

Prawienie komplementów to nie tylko słodkie „pitu pitu”, ale to naprawdę skuteczne narzędzie, by pokazać partnerowi, czy partnerce, że widzimy i doceniamy ich mocne strony, że doceniamy ich wysiłki i pracę. A to z kolei daje im satysfakcję i umacnia ich poczucie wartości i pewności siebie.

Ponadto badania wykazały, że komplementy powodują, że ludzie osiągają lepsze wyniki w zadaniach, które wykonują. Oznacza to, że informując partnera, czy partnerkę o tym, że ​​wykonują świetną robotę przy danej czynności, jest szansa, że przy następnej czynności osiągną jeszcze lepsze, bardziej pozytywne wyniki! Mówiąc krótko: komplementami ciągniesz ukochaną osobę do góry!

 

2. Jestem przy Tobie, cokolwiek by się nie działo

Przez wiele lat związku pary przechodzą przez różne wzloty i upadki. W rodzinie Twojego partnera, czy partnerki może dojść do śmierci lub może pojawić się poważna choroba. Może napotkać kłopoty finansowe lub stracić pracę. Nie pozwól mu, czy jej zapomnieć, że jesteś, kochasz i dopingujesz.

Stojąc ramię w ramię z drugą osobą i zapewniając ją prostym „Jestem z Tobą” możemy dać jej poczucie bezpieczeństwa, spokoju i pewności, że cokolwiek by się nie działo będziemy stać u ich boku. 

Najgorsze co może się chyba przytrafić w związku to brak wsparcia ze strony partnera, czy partnerki. Dlatego to tak ważne, by nigdy nie stracić tej pewności, że jesteśmy ze sobą na dobre i na złe, że możemy na siebie liczyć. Przypominanie swojemu partnerowi, czy partnerce, że jesteśmy z nimi, wspieramy, nie opuścimy to jedna z najpiękniejszych rzeczy, które możemy dla nich zrobić.

3. „Dziękuję”

Dostrzegaj nawet niewielkie i drobne rzeczy, które Twój partner, czy partnerka robią dla Ciebie, czy dla Waszej rodziny i dziękuj za nie. Nawet gdyby to było zwykłe pozmywanie naczyń, czy wyrzucenie śmieci. Takie pozytywne wzmocnienie, docenienie codziennych wysiłków zachęca do wykonywania mniej przyjemnych zadań w przyszłości i pokazuje, że zostają one zauważone.

Niech Twój partner, czy partnerka czuje się doceniony, czy doceniona. Zapewnij ich, że zauważysz, co robią i docenisz ich obecność w swoim życiu!

 

4. „Podobasz mi się”

Kiedy jesteśmy piękni i młodzi, wtedy komplementy dotyczące wyglądu same cisną się na usta. Z wiekiem zaczynają pojawiać się zmarszczki, siwe włosy i inne oznaki starzenia się. Może pojawić się niepewność związana z własną atrakcyjnością i wyglądem.

I nawet jeśli komplementy dotyczące wyglądu mogą wydawać się płytkie, to mimo wszystko mogą one znacznie zwiększyć czyjąś pewność siebie. Pokaż swojemu partnerowi, czy partnerce, że nadal Ci się podoba. Niech usłyszy:

„Jesteś taki przystojny”.

„Wyglądasz pięknie”.

„Uwielbiam Twój uśmiech”.

Nie czekaj na specjalne okazje. Nawet jeśli siedzicie w dresach na kanapie i rozmawiacie o czymkowliek przy filiżance herbaty i dostrzeżesz urok swojego partnera i partnerki – powiedz to. Niech wie, że naprawdę jest dla Ciebie pciągający, czy pociagająca. To ważne. Człowiek lubi się podobać. A taki drobny komplement może sprawić, że i ta ukochana osoba spojrzy na Ciebie znowu inaczej i na nowo się zakocha.

 

5. „Jak mogę Ci pomóc?”

Bezinteresowność jest kluczowa w dobrych relacjach. Nie czekamy na wzajemność, nie ma “coś za coś”, po prostu potrzeby partnera, czy partnerki są tak samo ważne, jak nasze własne, a jeśli jest taka sytuacja to bez wysiłku jesteśmy w stanie postawić je ponad swoimi. Kiedy więc widzimy, że ukochana osoba jest mocno czymś zestresowana, ma dużo pracy, ilość zadań zaczyna ją przytłaczać to zwyczajnie zapytajmy, jak możemy jej pomóc.

To proste pytanie, które pokazuje, że druga strona można na Ciebie liczyć. I nawet jeśli nie bardzo możesz cokolwiek zrobić, by aktywnie pomóc w danej sytuacji to jesteś blisko i obchodzi Cię to. Co za wspaniała wiadomość do ukochanej osoby mieć świadomość, że jesteś!

6. „Jestem z Ciebie dumna/dumny”

Czasami Twój partner, czy partnerka może nie czuć, że robi świetną robotę. Pokaż im, że Ty to widzisz, dostrzegasz i cenisz. Powiedz, że jesteś dumna, czy dumny z pracy, którą wykonują. Wyraź swoje zdumienie ich umiejętnościami. Trochę uczciwego pochlebstwa to nic złego, a może znacznie wzmocnić Waszą relację.

Ponadto, jeśli jesteś dumny z osiągnięć swojego partnera, nie wstydź się chwalić się nim przed innymi. Mówiąc innym, jak niesamowity jest Twój partner, czy partnerka wzmacniasz jego poczucie wartości, a także Waszą więź . To wspaniałe uczucie widzieć zachwyt swoją osobą u najbliższej osoby!

 

7. „Jak Ci minął dzień?”

Napięty grafik zajęć czasem sprawia, że nawet żyjąc razem żyje się trochę obok siebie, zamianast ze sobą. Kiedy więc spotkacie się popołudniu, czy wieczorem nawet przelotnie pomiędzy jakimiś swoimi zajęciami, czy zajęciami dzieci, nie zapomnij zapytać o to jak minął dzień, czy wszystko w porządku, czy coś się nie dzieje. Słuchaj odpowiedzi, wyraź zainteresowanie i troskę.

To pokazuje, że chcesz uczestniczyć choćby pośrednio w tym, co spotyka Twoją drugą połówkę, chcesz wiedzieć o czym myśli, z czym się boryka, jak się czuje. To też spaja Wasz związek.

 

8. Myślę o Tobie”

Mówienie drugiej osobie, że myślisz o niej jest niezwykle romantyczne. Wyślij jej piosenkę lub wiersz, który Ci o niej przypomina. Wyślij od czasu do czasu emotikonka z buziakiem, czy serduszkiem w ciągu dnia, by dać sygnał, że pamiętasz o nich nawet w natłoku codziennych obowiązków. Wyślij coś śmiesznego, co wiesz że może tą drugą osobę rozbawić. To takie proste i miłe zarazem. Poprawia nastrój, wywołuje uśmiech, powoduje, że robi się ciepło na sercu. 

9. Ufam Ci

Zaufanie jest bardzo ważne w dobrych relacjach. I tu nie chodzi tylko o to, że ufasz w szczerość czyichś uczuć i wierzysz, że Cię nie zdradzi. Chodzi także o zaufanie co do pewnych działań i decyzji, które Twój partner, czy partnerka podejmują. Szczególnie jeśli są to trudne decyzje, które mogą mieć wpływ na Was obje to zapewnienie drugiej osoby o tym, że wierzysz w to co robi i ufasz jej jest ważnym komunikatem podnoszącym na duchu.  

 

10. „Przepraszam”

Zawsze jeśli sprawi się komuś przykrość, czy krzywdę to warto przepraszać. Niezależnie od tego czy jest to bliska osoba, czy ktoś obcy. Przepraszanie, gdy popełnisz błąd, pokazuje, że jesteś dojrzałym człowiekiem. A w relacji z partnerem, czy partnerką dodatkowo dowodzi to, że Wasz związek jest ważniejszy, niż Twoja duma. To z kolei przekłada się na lepszą komunikację, zdrowszą atmosferę i zaufanie. Błędy, kłótnie, nieporozumienia się zdarzają. Jeśli to Ty jesteś stroną, która wywołała jakiś konflikt umiej się do tego przyznać i przeproś. Nie warto pielęgnować uraz, nie warto tracić czasu na „ciche dni”. 

11. „Tak się cieszę, że jesteś ze mną”

To świetny sposób, aby powiedzieć swojemu partnerowi, czy partnerce jak bardzo ich kochasz. Mówisz, że Twoje życie byłoby niekompletne bez ich obecności. Jest to niewiarygodnie romantyczne i chwytające za serce.

Gdy się razem starzejecie i ciągle czujecie radość z tego, że jesteście razem to najlepsze co się może przytrafić w życiu. Jesteście razem w lepszych i gorszych momentach. Widzicie swoje sukcesy i porażki. Uczestniczycie razem w uroczystościach i życiu codziennym. Jak dobrze dzielić to wszystko z ukochaną osobą! Powiedz jej o tym.

 

12. „Kocham cię”

To dwa słowa, które mówią wszystko. To od nich wszystko się zaczyna – wspólna podróż, wspólne plany, wspólna przyszłość. Bez prawdziwego znaczenia tych słów związek nie może trwać. Więc nie bój się tego powtarzać, nawet jeśli uważasz, że to oczywiste. To umacnia związek i miłość. 

Nie lekceważ potęgi komplementu, dobrego słowa lub wyznania miłości. Słowa naprawdę mają moc. Tak jak mogą zranić, tak samo mogą kogoś zbudować. Wykorzystaj ich moc do umacniania swojego związku, wykorzystaj ich moc w miłości. I bierz za nie odpowiedzialność.

Bo nie chodzi o to, by po prostu na odczepne powiedzieć coś miłego. Trzeba się w to zaangażować, samemu wzbudzić w sobie szczerą chęć i wiarę w to, że te słowa są prawdziwe.

Oczywiście różni ludzie różnie reagują na różne formy wypowiedzi. Nie bój się mówić zatem różnych dobrych, miłych słów swojej drugiej połówce i zobacz, które słowa naprawdę sprawiają jej przyjemność, powodują uśmiech i wzniecają ogień w jej oczach. Mówcie do siebie pięknie, wyznawajcie sobie miłość i bądźcie dla siebie dobrzy, a naprawdę okaże się, że można się na nowo odkrywać i zakochiwać w sobie.

A Ty co najczęściej mówisz ukochanej osobie?

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łatwy makaron z brokułami w sosie serowym na ekspresowy obiad dla całej rodziny

Nieprzyzwoicie dobre czekoladowe ciasto z batatów