Co może Cię spotkać w drodze do Twojego prawdziwego „ja”?

10 niezbyt wygodnych rzeczy, które mogą się pojawić, gdy ruszysz ze skrzyżowania

W natłoku codziennych obowiązków, konieczności dopasowania się do różnych okoliczności i odgrywania różnych ról czasem łatwo jest zapomnieć, kim tak naprawdę się jest. W pewnym momencie wiele osób zdaje sobie sprawę, że są zmęczeni próbowaniem bycia tym, czego wszyscy od nich oczekują. A czy robią coś z tym? Niektórzy pewnie tak, a niektórzy nie.

A jak to jest z Tobą? Czy wiesz kim naprawdę jesteś? Co jest dla Ciebie ważne? Czy znasz prawdziwego siebie?

Aby móc szczerze odpowiedzieć na to pytanie warto się zastanowić:

Jakie są znaki, że nie do końca jesteś sobą?

  • Szukasz wymówek dla swoich decyzji

Postanawiasz sobie coś, czy podejmujesz jakąś decyzję np. że codziennie rano przed pracą pójdziesz na trening. A potem każdego ranka usprawiedliwiasz się, czemu się nie udało, zwalając winę na budzik, na trudny dzień, złe samopoczucie itp. Tymczasem to Twoje postanowienie nie pasuje do Ciebie, wcale nie tego tak naprawdę chcesz.  

  • Ukrywasz się przed trudnymi emocjami

Często wybuchy emocjonalne wcale nie wynikają z gniewu, ale z poczucia bólu, strachu, winy, czy bezsilności. Jeśli zatem zaobserwujesz, że wybuchasz gniewem w momencie, gdy tak naprawdę czujesz coś innego, to może być znak, że ukrywasz się przed sobą. Warto zaakceptować swoje prawdziwe emocje i postarać się sobie z nimi poradzić.

  • Stawiasz innych przed sobą

Bycie egoistą ma negatywne konotacje w naszym społeczeństwie. Mamy tendencję do wychowywania ludzi, którzy poświęcają się dla innych. Tymczasem tak jak we wszystkim tak i w tej kwestii ​musi istnieć równowaga. Jesteś tak samo ważna, czy ważny, jak wszyscy inni i musisz traktować siebie w ten sposób. Nie możesz wszystkich zadowolić, a próba dążenia do tego może doprowadzić jedynie do utraty siebie.

  • Oceniasz innych

O wiele łatwiej jest oceniać innych, niż uważniej przyjrzeć się sobie. Osąd daje natychmiastowe wzmocnienie Twojego ego, poczucie, że jesteś lepsza, czy lepszy od kogoś innego. Tymczasem, jeśli zauważysz, że stale osądzasz innych, to może być znak, że musisz spojrzeć głębiej właśnie w siebie.

  • Pragniesz uwagi innych

Będąc na własnej drodze robisz wszystko zgodnie ze swoim prawdziwym „ja” i nie potrzebujesz akceptacji i pochwał innych osób. Po prostu wiesz, że jest dobrze, jesteś zadowolona, czy zadowolony z tego co i jak robisz. Jeśli jednak zaczyna Ci coraz bardziej zależeć na dobrej opinii innych, jeśli to zdanie osób z zewnątrz wpływa na to jak sama, czy sam siebie postrzegasz to może być znak, że nie do końca jesteś sobą. To może być znak, że nie do końca jesteś zadowolona, czy zadowolony z siebie i szukasz innych, aby poczuć się dowartościowaną, czy dowartościowanym.

Droga do tego, by stać się swoim prawdziwym „ja” to ciężka praca. Wymaga brutalnej uczciwości i pozbycia się obrazu samego siebie, który był tworzony w Twojej głowie czasem przez dziesięciolecia. Jesteś tak dobra, czy dobry w tworzeniu tego obrazu siebie samego, że prawie w niego wierzysz. Jeśli mimo to, czujesz się osobą nieszczęśliwą, sfrustrowaną, zniechęconą i wymyślasz wymówki, by nie robić pewnych rzeczy to może być znak, że trzeba coś zmienić. Kiedy ta podróż się rozpocznie, na Twojej drodze może pojawić się 10 niezbyt niewygodnych rzeczy, które jednak pomogą Ci dotrzeć do Twojego prawdziwego „ja”. 

 

10 niekomfortowych rzeczy, które mogą się pojawić, gdy zaczniesz szukać swojego prawdziwego „ja”

1. Poczujesz się zagubiona/zagubiony

No cóż, spędziłaś, czy spędziłeś całe dekady, tworząc tę ​​osobę, którą obecnie jesteś. Teraz musisz zadać sobie pytania, których nie zadawałaś, czy nie zadawałeś sobie od dłuższego czasu: „Jakie są moje marzenia?” „Jakie hobby chciałbym robić?” „Dlaczego jestem taki zły?” „Jak się oddaliłem od moja rodzina? ”„ Dlaczego chodzenie do pracy sprawia, że ​​czuję się pusty? ” itp.

 

2. Poczujesz się zły na ludzi i życie

Zaczynasz widzieć rzeczy inaczej. Być może stracisz nagle cierpliwości w stosunku do zachowań innych osób, na które wcześniej przymykałaś, czy przymykałeś oko. Możesz zacząć kwestionować pewne rzeczy, które kiedyś były postrzegane jako „normy” w Twoim życiu. Poczujesz, że nie musisz wcale robić rzeczy, które do tej pory uznawałaś, czy uznawałeś za swój obowiązek. Poczujesz, ze możesz pewne rzeczy robić inaczej niż do tej pory.

3. Niektóre spotkania towarzyskie zaczniesz traktować jako stratę czasu

Może się okazać, że spotkania na jakie chodziłaś, czy chodziłeś ze znajomymi lub współpracownikami, nie są warte wysiłku. Że wolisz zostać w domu i poczytać książkę, iść na spacer lub spędzać czas z bliskim przyjacielem. Wolisz robić rzeczy, które pomogą Ci się rozwinąć i odkryć więcej prawdy o sobie.

 

4. Poczujesz, że trudno jest znaleźć „taktowną uczciwość”

Choć być może do tej pory nie było to w Twoim zwyczaju to teraz możesz chcesz wyrazić swoje prawdziwe opinie. Widzisz rzeczy inaczej i nie powstrzymujesz się przed tym by to wyrazić. Rozumiesz jednak, że nie zawsze jest to właściwe.

 

5. Grono Twoich znajomych może zmaleć

Zaczynasz patrzeć na swoich znajomych inaczej. Możesz zdać sobie sprawę, że ktoś wykorzystuje Cię dla własnej wygody, ktoś inny nigdy Cię nie słucha, a jeszcze innej osobie zależy tylko na tym by po prostu wyjść i się zabawić. Tymczasem Ty chcesz, by ludzie w twoim otoczeniu byli uczciwi, szczerzy i prawdziwi.

 

6. Chcesz wiedzieć  

Już nie akceptujesz pierwszej lepszej odpowiedzi. Chcesz to naprawdę zrozumieć ze swojej własnej perspektywy. Zaczynasz zgłębiać temat, szukać informacji, wiedzy.

7. Musisz zmierzyć się ze swoimi emocjami

Nagle stare rany i zdrady, o których myślałaś, czy myślałeś, że są już za Tobą mogą  wyjść na powierzchnię. Z drugiej strony może się okazać, że rzeczy, które kiedyś wzbudzały Twoje wysokie emocje, nagle nie mają na Ciebie wpływu. To tak, jakbyś już się nie przejmował. Inaczej patrzysz na rzeczywistość i na siebie.

 

8. Wchodzisz na własną drogę

Bez względu na to, jak długo to robisz, nie chcesz już robić rzeczy, jak „powinnaś”, czy „powinieneś”. Czujesz, że masz odwagę podjęcia ryzyka, robienia rzeczy bardziej kreatywnie lub robienia rzeczy inaczej niż od lat.

 

9. Musisz uznać i wybaczyć swoje błędy

Wszyscy popełniamy błędy. Wszyscy zraniliśmy ludzi, których kochamy, lub dokonaliśmy wyborów, które negatywnie wpłynęły na innych lub na nas samych. Godząc się z faktem, że nie jesteś doskonała, doskonały i nigdy nie będziesz, ale Twoje niedoskonałości sprawiają, że jesteś tym, kim jesteś, jest wielkim krokiem w kierunku stawania się prawdziwym sobą.

 

10. Musisz puścić stare nawyki

Przez całe życie stworzyliśmy nawyki i sposób myślenia, który pomaga nam czuć się bezpiecznie i komfortowo. Wiele z tych nawyków mogło powstać jeszcze w dzieciństwie lub młodości. Ich cel już dawno minął, ale my nadal je praktykujemy, nieświadomie blokując się przed dalszym rozwojem i innym, nowym spojrzeniem na rzeczywistość. Warto się zastanowić, które nawyki są faktycznie zgodne z Twoim obecnym „ja”, a które warto zmienić.

Poczucie wolności, wyzwolenia, możliwości rozprzestrzeniania skrzydeł, bycia prawdziwym sobą to trochę jak narodzenie się na nowo. Może być nieco przerażające na początku, ale w dalszej perspektywie ożywcze i inspirujące. Warto zatem rozpocząć podróż do spotkania się ze sobą. Warto poznać na nowo swoje prawdziwe oblicze.

Po drodze mogą się zdarzyć jakieś niewygodne sytuacje, czy trudne emocje, ale wiedza o tym z wyprzedzeniem może być źródłem siły, by nie zbaczać z tej drogi. Bądź dumna, czy dumny z siebie i z tego, że dążysz do poznania siebie. Są rzeczy, na które nigdy nie jest za późno.

A czy Ty znasz siebie i swoje prawdziwe „ja”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Makaron z bazyliowym pesto, szparagami i łososiem

Polędwica z dorsza zapiekana z ziemniakami i batatami w salsie meksykańskiej